Sunday 9 September 2007

Κροατία-Ελλάδα: 78-81

Ναιιιιιι!!!!!

Με τρίποντο του Σπανούλη στο τελευταίο δευτερόλεπτο και ενώ το σκορ ήταν 78-78 και λέγαμε πως θα πάει ο αγώνας σε παράταση πήραμε την νίκη!

Πιστεύω πως παίξαμε καλύτερα από όλους τους άλλους αγώνες του φετινού Eurobasket. Στο πρώτο δεκάλεπτο ειδικά είχαμε πολύ καλή επίθεση, με πρώτο σκόρερ τον Παπαδόπουλο που επανόρθωσε με το παραπάνω για τις τάπες που έχει φάει στα προηγούμενα παιχνίδια.

Κάναμε μια κοιλιά στο 2ο και 3ο δεκάλεπτο και είχαμε φτάσει έως και 13 πόντους πίσω, αλλά χάρη και στο "χρυσό" χέρι του Διαμαντίδη στο τελευταίο δεκάλεπτο που έβαλε 3 κρίσιμα τρίποντα καταφέραμε και πήραμε την νίκη!

Γερά γερά - γερά με τσαμπουκά για την συνέχεια! :)